تعاریف و اصطلاحات

احتمال وقوع یک اتفاق جالب در انتخابات فدراسیون فوتبال

مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش و جوانان درباره انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: پس از بیماری آقای تاج که سال گذشته رخ داد، با هماهنگی فدراسیون کوشش داشتیم اسفند 98 انتخابات را سریعاً برگزار کنیم، اما 10 روز مانده به مجمع اعلام...

9 فروردین 1400

مسعود با خانمان ساده لوح نیست

این شب ها مجموعه تلویزیونی باخانمان به کارگردانی برزو نیک نژاد و تهیه کنندگی زینب تقوایی، به عنوان سریال شبانگاهی شبکه سه سیما روی آنتن است. حسام محمودی، بازیگر نقش اصلی این مجموعه تلویزیونی یعنی مسعود خاکپور است.

17 اسفند 1399

10 روش درمان زود انزالی در زنان

درمان زودانزالی در زنان با داشتن رژیم غذایی مناسب، نداشتن اضطراب و استرس، نداشتن کم خوابی، عدم مصرف مواد مخدر، انجام مکرر ورزش، استفاده از اسپری ها و ژل های بی حس کننده و در نهایت مراجعه به روانپزشک و مشاور سلامت جنسی امکان پذیر است، در این...

7 اسفند 1399

همه چیز درباره نفرت پراکنی در شبکه های مجازی

جیمز هادون، استاد جامعه شناسی و مدیر مرکز مطالعات صلح و پیشگیری از خشونت در ویرجینیا تک، ایالات متحده، سال های زیادی را صرف مطالعه نفرت پراکنی آنلاین، از جمله سخنان نفرت انگیز و سایر انواع خشونت در فضای مجازی نموده است. کار او آنالیز نموده است که چگونه...

15 بهمن 1399

عفونت گوش داخلی و احساس سرگیجه

عفونت گوش داخلی که در اثر حمله ویروس به مایع داخل گوش اتفاق می افتد، گوش داخلی را دچار التهاب نموده و فرد احساس سرگیجه، تهوع، و تعریق می نماید.

3 بهمن 1399

ماجرای قطع درختان جنگلی در شمال کشور چیست؟

در پی انتشار اخباری مبنی بر قطع درختان جنگلی در اراضی جلگه ای شمال کشور، معاون امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: سازمان جنگل ها به دنبال بهره برداری از عرصه هایی است که در آن ها زارعت چوب انجام داده است.

27 آذر 1399

گرده گل چیست؟ 5 خاصیت گرده گل که باید بشناسید

گرده گل یکی از محصولات تولید شده توسط زنبور عسل است. زنبورها نقش مهمی در گرده افشانی طبیعت داشته و به همین علت است که زنبور را ناجی طبیعت می نامند.

25 آذر 1399

تایپوگرافی به چه معناست ؟

تایپوگرافی روشی در ارتباط تصویری می باشد که با حضور صنعت چاپ در عرصه انتشار کتاب به وجود آمده است . عقیده بر این است طراحان وظیفه انتقال ذهنیات خود و پیام موضوع را در آثارشان بر تصویر و حروف قرار می دهند.

12 آذر 1399

27 روز تا انتخابات آمریکا؛ دگرگونی آبی در شمارش آراء چیست؟

جو بایدن و دونالد ترامپ برای غلبه بر یکدیگر به کسب 270 رای الکترال نیاز دارند. کل آرای الکترال در اغلب ایالت ها به نامزدی تعلق می گیرد که بیشترین رای را در آن ایالت کسب کرده است. به این ترتیب احتمال تکرار سناریوی انتخابات سال 2000 و 2016 که نامزدهای پیروز (بوش...

19 آبان 1399

مقاومت تولیدکنندگان لاستیک خودرو در برابر شفافیت، راهکار مقابله با احتکار و کمبود تایر چیست؟

یک کارشناس بازار تایر با اشاره علت اصلی نابسامانی بازار تایر گفت: اگر تولیدکنندگان اطلاعات خود ار در سامانه جامع تجارت ثبت می کردند، وزارت صمت می توانست با استفاده از طرح توزیع سیستمی تایر سواری از وقوع احتکار و کمبود این کالا جلوگیری کند.

11 آبان 1399

آش سبزی شیرازی ها چگونه میراث ناملموس ملی شد؟

مهارت پخت آش سبزی شیرازی به تازگی در فهرست آثار ناملموس ملی به ثبت رسید و گرچه در این دوره 10 میراث دیگر هم از این استان معرفی شدند، آنچه گوی سبقت را ربود همین آش سنتی بود.

7 آبان 1399

انتقاد تند مکرون از فیگارو به دلیل انتشار خبر دیدارش با نماینده حزب الله

فارس نوشت: رئیس جمهور فرانسه، خبرنگار روزنامه لوفیگارو را به دلیل انتشار مطالب غلط در مورد حزب الله سرزنش کرد و آن را اقدامی، غیرمسئولانه دانست.

29 مهر 1399

معایب ماسک های فیلتردار

وقتی نفس خود را به داخل فرو می کشید، این دریچه بسته می گردد، اما زمانی که نفس خود را بیرون می دهید، این دریچه باز می گردد و اجازه می دهد که هوای بازدم شما بدون فیلتر خارج گردد.

13 مهر 1399

هیدروژن به عنوان سوخت هواپیماها کاربردی می گردد

با گذشت زمان، اتحادیه اروپا دستورالعمل های دقیق تری را برای جایگزینی انرژی های پاک و دوستدار محیط زیست وضع می نماید. به تازگی نیز با انتشار طرحی موسوم به استراتژی هیدروژن صنایع را متوجه نقشی نموده است که این عنصر می تواند در فعالیت های آینده ایفا نماید....

22 شهریور 1399

قانون قیصر چیست و چه تاثیراتی روی سوریه دارد؟

خبرنگاران- روز چهارشنبه 17 ژوئن (28 خرداد)، قانون قیصر اجرا شد. به موجب این قانون، آمریکا تحریم های گسترده ای علیه دولت سوریه اعمال می نماید. با اجرای قانون مزبور، بخش های گوناگون اقتصاد سوریه در معرض آسیب قرار خواهند گرفت.

30 مرداد 1399