آیا می توانیم پس از آپلود استوری اینستاگرام، اشخاص را روی آن تگ کنیم؟

به گزارش وبلاگ سارا، در بسیاری از موارد ما پس از گذاشتن یک استوری در صفحه اینستاگرام خود تازه متوجه می شویم که افراد مورد نظر خود را روی آن تگ نکرده ایم و در چنین شرایطی فکر می کنیم که باید استوری خود را پاک کنیم و دوباره پس از تگ کردن افراد مورد نظر خود، آن عکس و یا ویدیو را استوری کنیم. نکته جالب ماجرا نیز این است که تگ کردن افراد در استوری اینستاگرام بسیار راحت تر از چیزی است که تصور می کنید و شما به راحتی می توانید پس از گذاشتن یک استوری نیز افراد مورد نظر خود را روی آن تگ کنید. حال قبل از هر چیزی اگر شما هم به فکر خرید یک گوشی موبایل نو با قیمتی بسیار مناسب و گارانتی معتبر هستید، روی دکمه زیر کلیک کنید.

آیا می توانیم پس از آپلود استوری اینستاگرام، اشخاص را روی آن تگ کنیم؟

چگونه بعد از قرار دادن استوری، شخصی را روی آن تگ کنیم؟

اگر فراموش نموده اید شخصی را در استوری اینستاگرام خود تگ کنید، همواره می توانید استوری را حذف نموده و آن تصویر و یا ویدیو را با تگ کردن افراد مورد نظر خود دوباره استوری کنید. حذف استوری اینستاگرام چندان سخت نیست، اما درست کردن استوری و ویرایش تصویر و افزودن بعضی از ایموجی ها و گیف ها برای بار دوم در بسیاری از موارد خسته نماینده است. در نتیجه بهتر است که در پی راهی ساده تر باشیم. شما با طی کردن چند مرحله ساده زیر به راحتی می توانید افراد را روی استوری اینستاگرام خود حتی پس از قرار دادن استوری نیز تگ کنید. اکنون این مراحل عبارتند از:

مرحله اول: در ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را روی گوشی موبایل خود باز کنید.

مرحله دوم: روی حلقه صورتی و یا خاکستری رنگ اطراف تصویر پروفایل اینستاگرام خود ضربه بزنید تا استوری شما باز گردد.

مرحله سوم: روی گزینه More در گوشه سمت راست (پایین) استوری خود ضربه بزنید.

مرحله چهارم: حالا Add Mentions را از منو انتخاب کنید.

مرحله پنجم: افرادی که می خواهید تگ کنید را پیدا کنید و روی نام کاربری آن ها ضربه بزنید. دقت داشته باشید که در این مرحله می توانید از نوار جستجوی بالای صفحه نیز بهره ببرید و آیدی اشخاص مورد نظر را جستجو کنید.

مرحله ششم: روی Add در پایین ضربه بزنید.

مرحله هفتم: پس از انجام مراحل بالا، افرادی که تگ نموده اید در بخش دایرکت یک پیغام مبنی بر تگ شدن در استوری شما دریافت می نمایند و می توانند در صورت احتیاج استوری شما را به صورت مستقیم در صفحه خود نیز استوری نمایند.

به همین سادگی شما می توانید به سراغ تگ کردن افراد در استوری خود حتی پس از قرار دادن استوری در صفحه اینستاگرام خود بروید و دیگر درگیر پاک کردن و دوباره قرار دادن استوری نشوید.

تفاوت استفاده از دکمه های Add Mentions و Mention Sticker در چیست؟

احتمالا می دانید که ما برای تگ کردن افراد در استوری اینستاگرام خود تنها دو راه داریم و باید به سراغ استفاده از دکمه Add Mentions و یا Mention Sticker برویم. بیشتر افراد به سراغ Mention Sticker می روند چرا که استفاده از آن راحت تر است و در عین حال همواره در دسترس است. در مقابل دکمه Mention Sticker، دکمه Add Mentions قرار گرفته که پس از قرار دادن یک استوری می توانید از آن بهره ببرید.

حال اگر در دسترس بودن و راحت بودن استفاده از این دو گزینه را کنار بگذاریم، به یک تفاوت مهم تر بین آن ها می رسیم. گزینه Mention Sticker نام کاربری افرادی که تگ نموده اید را به تمام کسانی که استوری شما را مشاهده می نمایند، نمایش می دهد و افراد می توانند با ضربه زدن بر روی نام کاربری این افراد، پروفایل آن ها را مشاهده نمایند. از طرف دیگر دکمه Add Mentions نام کاربری افرادی که در استوری تگ نموده اید را به هیچ شخصی نمایش نمی دهد، بنابراین کسی نمی تواند افراد تگ شده در استوری را شناسایی کند و یا وارد پروفایل آن ها گردد.

پس اگر دوست دارید که فالوورهای شما افرادی که در استوری تگ نموده اید را ببینند، از گزینه Mention Sticker بهره ببرید. بعلاوه اگر دوست ندارید که افراد تگ شده در استوری شما شناسایی شوند، باید از گزینه Add Mentions بهره ببرید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از تگ کردن افراد با استفاده از گزینه Mention Sticker، با آن ها مشورت کنید.

در نهایت بعضی از افراد نیز ترجیح می دهند که حساب کاربری اینستاگرامی خود را قفل نمایند تا هر شخصی به راحتی نتواند پست ها و استوری های آن ها را مشاهده کند. شما نیز می توانید با توجه به سلیقه و علاقه خود، صفحه اینستاگرامی خود را قفل کنید و یا آن را به صورت عمومی و باز نگه دارید.

سخن پایانی

هدف ما در این مطلب آنالیز چگونگی تگ کردن افراد در استوری پس از قرار دادن آن بر روی اینستاگرام بود. به همین دلیل یک راه ساده برای انجام این کار به شما معرفی کردیم و سپس به سراغ معرفی دو گزینه Add Mentions و Mention Sticker و آنالیز تفاوت های آن ها رفتیم. با استفاده از این مطلب کوتاه شما دیگر احتیاجی به پاک کردن یک استوری ندارید و به راحتی می توانید حتی پس از قرار دادن استوری در اینستاگرام خود نیز افراد را روی آن تگ کنید. حالا شما بگویید که از بین دو گزینه Add Mentions و Mention Sticker کدام را انتخاب و استفاده می کنید و علت شما برای استفاده از گزینه مورد نظر چیست؟ شما بعلاوه می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران وبلاگ سارا مگ در میان بگذارید.

منبع: MakeUseOf

منبع: دیجیکالا مگ

به "آیا می توانیم پس از آپلود استوری اینستاگرام، اشخاص را روی آن تگ کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا می توانیم پس از آپلود استوری اینستاگرام، اشخاص را روی آن تگ کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید