ایلان ماسک تاریخ ساز شد، امید بزرگ برای درمان بیماران قطع نخاع

به گزارش وبلاگ سارا، ایلان ماسک در شبکه اجتماعی ایکس با انتشار پستی، گفت که روز گذشته اولین انسان تراشه مغزی نورا را دریافت نموده است.

ایلان ماسک تاریخ ساز شد، امید بزرگ برای درمان بیماران قطع نخاع

به گزارش وبلاگ سارا ، مدت هاست منتظر آغاز آزمایش انسانی تراشه مغزی نورا هستیم و حالا مدیرعامل این شرکت، یعنی ایلان ماسک، از کاشت اولین تراشه نورا درون مغز انسان خبر داده است. این خبر موفقیتی بزرگ برای ایلان ماسک و نورا محسوب می گردد.

بر اساس گزارش دیجیاتو، ظاهراً این عمل موفقیت آمیز بوده؛ چرا که به گفته مدیرعامل نورا ، وضع سلامتی دریافت کننده تراشه رو به بهبود است: روز گذشته اولین انسان تراشه نورا را دریافت کرد و وضع این فرد به خوبی درحال بهبود است. نتایج اولیه تشخیص امیدوارکننده نورون اسپایک (Neuron Spike) را نشان می دهد.

کاشت تراشه نورا درون مغز انسان

در خردادماه، نورا پس از چندین ماه کوشش، بالاخره توانست از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای آزمایش های انسانی خود مجوز دریافت کند. چند هفته بعد از دریافت مجوز، ایلان ماسک بیان نمود که احتمالاً تراشه مغزی نورا در اواخر 2023 درون مغز اولین داوطلب قرار می گیرد و حالا با کمی تأخیر این اتفاق اتفاق افتاده است.

چندین ماه پیش و در پاییز، نورا آغاز به جذب داوطلب برای آزمایش بالینی خود کرد. در آن موقع نورا بیان نمود افرادی که از کوادری پلژی (فلج چهار اندام) ناشی از آسیب نخاع گردنی یا اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) رنج می برند، احتمالاً گزینه ای مناسب برای آزمایش های بالینی خواهند بود.

به گفته نورا ، هدف اولیه واسط مغز و رایانه (BCI) این شرکت، دادن توانایی کنترل نشانگر ماوس یا کیبورد تنها به وسیله افکار به داوطلبان است. طبق گزارشی که بلومبرگ در آبان ماه منتشر کرد، هزاران نفر برای دریافت تراشه مغزی نورا اعلام آمادگی نموده بودند؛ بااین وجود، افراد کمی برای اولین آزمایش بالینی تراشه مغزی ایلان ماسک انتخاب می شوند و روز گذشته هم اولین داوطلب آن را دریافت نموده است.

درحال حاضر ایلان ماسک جزئیاتی درباره نحوه جراحی و کاشت تراشه درون مغز انسان منتشر ننموده، بااین حال می گوید نتایج اولیه تشخیص امیدوارکننده نورون اسپایک را نشان می دهد.

کاشت تراشه نورا درون مغز انسان یک موفقیت بزرگ برای این شرکت و البته ایلان ماسک محسوب می گردد. ماسک برنامه های زیادی برای نورا دارد و نه تنها می خواهد بیماران را درمان کند، بلکه می خواهد برای انسان ها تجربه گذشته خود و یا واقعیت های مختلف (مانند واقعیت های تخیلی) را هم فراهم کند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "ایلان ماسک تاریخ ساز شد، امید بزرگ برای درمان بیماران قطع نخاع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایلان ماسک تاریخ ساز شد، امید بزرگ برای درمان بیماران قطع نخاع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید