شرط رفتن به رستوران پس از بازگشایی ها ، نشستن روبروی هم ممنوع شد

به گزارش وبلاگ سارا، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، حضور شهروندان در رستوران ها را منوط به رعایت شروط بهداشتی دانست.

شرط رفتن به رستوران پس از بازگشایی ها ، نشستن روبروی هم ممنوع شد

به گزارش وبلاگ سارا به نقل از مهر، علیرضا زالی درباره نظارت بر شرایط رستوران های استان تهران اظهار کرد: پس از بازگشایی رستوران ها، نظارت ها و مراقبت ها افزایش بیشتری می یابد و تیم های جدیدی توسط دانشگاه ها برای نظارت ها اعزام خواهند شد.

وی تاکید نمود: همان طور که بارها اعلام نموده ایم، هیچ غذایی به اندازه غذای طبخ شده در منزل از سلامت کافی برخوردار نیست و بهترین الگوی غذایی همان چیزی است که بر اساس سلیقه و ذائقه خانواده تهیه می گردد و طبیعتاً از بهداشت بالاتری برخوردار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه نمود: حضور افراد در رستوران ها مانند هر فضای مسقف دیگری نیازمند رعایت چند شرط است. اولین شرط رعایت فاصله گذاری اجتماعی است و افراد مانند گذشته نباید روبه روی هم بنشینند بلکه باید به صورت ضربدری یا متقابل به رأس نسبت به هم قرار بگیرند.

زالی ادامه داد: همچنین تعداد اندکی از افراد باید در رستوران حضور داشته باشند و استفاده از رستوران به حداقل ظرفیت ممکن رسانده گردد. وی یادآور شد: در صورت امکان برای مصرف نمک، سماق و مواردی از این دست باید از ظروف یک بار مصرف استفاده گردد و از وسایلی مانند قاشق و چنگال به صورت بسته بندی و ترجیحاً یک بار مصرف استفاده گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یکی از مهم ترین مسائل بهداشتی در رستوران ها را عدم امکان استفاده از ماسک هنگام تناول غذا مطرح نمود و گفت: به همین خاطر افرادی که در خود علائم بیماری کووید19 مشاهده می نمایند و یا با افراد مشکوک به بیماری در تماس بوده اند، از حضور در رستوران خودداری نمایند. وی توصیه کرد زمان حضور افراد در رستوران کاهش یابد تا احتمال انتقال بیماری کمتر گردد.

زالی با تاکید بر اهمیت تهویه مناسب در رستوران ها گفت: رستوران هایی که سقف کوتاه دارند و امکان تهویه مناسب در آنها فراهم نیست طبیعتاً پرمخاطره تر هستند. وی ادامه داد: سطوح رستوران می تواند به انتقال بیماری یاری کند و در مواد غذایی خام نیز شانس بالاتری برای انتقال بیماری کووید19 و جود دارد.

زالی در خاتمه اطمینان از پخت کامل مواد غذایی را نکته ای مهم دانست و اضافه نمود: بخش خام مواد غذایی نیز باید به صورت بهداشتی در فرایند آماده سازی تهیه شده باشند تا خطر انتقال بیماری کاهش یابد.

منبع: همشهری آنلاین

به "شرط رفتن به رستوران پس از بازگشایی ها ، نشستن روبروی هم ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط رفتن به رستوران پس از بازگشایی ها ، نشستن روبروی هم ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید