دستور رئیس صداوسیما برای ساخت سریالی برای کرونا

به گزارش وبلاگ سارا، پیرو دستور علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما در مورد ساخت سریال هایی با محتوای کرونا نخستین سریال کرونایی به مرحله نگارش درآمد؛ قرار است همدل 15 قسمتی از اسفندماه روانه آنتن گردد.

دستور رئیس صداوسیما برای ساخت سریالی برای کرونا

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ سارا، پیرو دستور علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما در مورد ساخت سریال هایی با محتوای کرونا، مرکز سیما فیلم نخستین سریال کرونایی را به مرحله نگارش درآورد. ملک محمدی، مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم با بیان این مطلب گفت: این سریال که نگارش آن از اسفندماه شروع شده است توسط برادران محمودی (جمشید و محمود) ساخته خواهد شد که پیش از این سریال های مخاطب پسندی مانند سایه بان را ساخته اند.

وی درباره ساخت این مجموعه تلویزیونی گفت: با شروع شیوع ویروس کرونا در دنیا و تأثیراتی که بر زندگی و رفتار های اجتماعی تمامی ساکنان کره زمین گذاشته، ایده نوشتن برای ساخت سریالی با این موضوع همراه مصداق هایی مربوط به ایران مطرح شد و با تأکید رئیس سازمان در مورد پرداختن به ابعاد مختلف این مسأله از اسفندماه سال گذشته نگارش آن توسط برادران محمودی شروع شد.

مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم با اشاره به مذاکرات فشرده تیم سازنده همدل با دکتر قاسمی، مدیر شبکه سلامت و رئیس شورای سیاستگذاری سلامت رسانه ملی گفت: با توجه به پیچیدگی های ویروس کرونا و ناشناخته بودن آن ضمن رصد دقیق رخدادها، مذاکره هایی با دوستان شورای سیاستگذاری سلامت داشتیم تا در ارائه اطلاعات دقیق و صحیح، در جهت درست گام برداریم.

ملک محمدی گفت: فضای سریال همدل که در دوران شیوع ویروس کرونا روی می دهد، روایت سه قصه موازی مربوط به یک پرستار، پسر یک تاجر و یک گروه جوان محقق است که خط سیر داستانی مربوط به کرونا را دنبال می نماید.

وی با اشاره به قصه این سریال که بیشتر در فضای بیمارستان جریان دارد، گفت: شخصیت های داستان بر اثر اتفاقاتی وارد فضای بیمارستان می شوند زاویه نگاهشان به مسائل تغییر می نماید و رویداد ها را از دریچه دیگری می بینند که این مسأله منجر به تغییراتی در تصمیمات آن ها برای انتخاب جهت زندگیشان می گردد.

مدیر گروه فیلم و سریال مرکز سیما فیلم با بیان اینکه سریال همدل از سریال های الف فراوریی این مرکز است، تأکید کرد: سعی شده است فضا و حال و هوای این چندماه کشور در شرایط کرونایی را به تصویر کشیده گردد و از آنجایی هم که هر روز ماهیت و شکل ابتلای این بیماری تغییر می نماید، گروه سازنده سریال در چند مرحله بعضی قسمت ها را بازنویسی نموده است.

ملک محمدی توضیح داد: در این چند ماه پس از شیوع کرونا در کشور، شاهد جانفشانی ها و از خودگذشتگی های بی شمار مدافعان سلامت بودیم و حماسه هایی را به چشم دیده ایم و همدل هم سعی نموده است تا بخشی از جانفشانی های کادر درمان و نظام بهداشت کشور را طی ماه های اخیر به تصویر درآورد.

وی تأکید کرد: همدلی مردم برای یاری به نیازمندان در دوران کرونا، تبدیل شدن مساجد به پایگاه هایی برای فراوری ماسک، دادن مهلت بیشتر مالکان به مستاجران برای پرداخت اجاره بها و هر آنچه که در چندماه گذشته از همدلی عاشقانه مردم دیدیم، انگیزه گروه را برای ساخت سریالی با این محتوا و مضمون دوچندان کرد.

ملک محمدی با بیان اینکه قرار است همدل در 15 قسمت فراوری گردد، گفت این سریال ان شاءالله اسفند روانه آنتن می گردد.

وی همچنین از فراوری مجموعه های نمایشی دیگری هم با موضوع کرونا اطلاع داد که در دستور کار قرار گرفته است که با تصویب و اجرایی شدن آن، اخبار و جزئیات آن اعلام و منتشر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دستور رئیس صداوسیما برای ساخت سریالی برای کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور رئیس صداوسیما برای ساخت سریالی برای کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید