خامسی: آمار وزارت جهاد درباره مصرف آب کشاورزی را قبول نداریم

به گزارش وبلاگ سارا، معاون آب و آبفا وزارت نیرو گفت: در حال نوشتن تفاهم نامه ای با وزارت جهاد کشاورزی هستیم که به سبب آن آب به صورت حجمی در خروجی سد به این وزارتخانه تحویل گردد.

خامسی: آمار وزارت جهاد درباره مصرف آب کشاورزی را قبول نداریم

به گزارش گروه مالی وبلاگ سارا، قاسم تقی زاده خامسی، معاون آب و آبفا وزارت نیرو ضمن اشاره به آمار مصرف آب در حوزه کشاورزی، گفت: 90 درصد از کل آمار مصرف آب کشور به حوزه کشاورزی اختصاص دارد.

معاون آب و آبفا وزارت نیرو، در بیان اختلاف 20 تا 25 درصدی بین آمار ارائه شده توسط وزارت نیرو با آمار وزارت جهاد کشاورزی در حوزه مصرف آب، توضیح داد: متولی اصلی حوزه آب در کشور وزارت نیرو است و آمار موجود در سدهای کشور از مصرف 90 درصد آب در بخش کشاورزی خبر می دهد.

*آمار وزارت جهاد در حوزه مصرف آب کشاورزی را قبول نداریم

وی با اشاره به این نکته که آمار وزارت جهاد مورد تایید وزارت نیرو نیست، اضافه کرد: اختلاف بین آمار دو وزارت خانه مرتبط با این امر است که مسئولان وزارت جهاد معتقدند همۀ آب خروجی از سد به بخش کشاورزی نمی رسد و اتلاف در راستا وجود دارد، در حالی که آب خروجی از سد در بیان آمار مستند است.

تقی زاده خامسی، در بیان راهکارهای حل این معضل و لزوم مدیریت یکپارچه در این حوزه، مطرح نمود: در حالی نوشتن تفاهم نامه ای با وزارت جهاد کشاورزی هستیم که به سبب آن آب به صورت حجمی در خروجی سد به این وزارت خانه تحویل گردد.

معاون آب و آبفا وزارت نیرو، در انتها ضمن تشریح مفاده تفاهم نامه وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی، گفت: امید است مسائل موجود در حوزه پایین دستی آب به سبب این تفاهم نامه برطرف گردد و شاهد مدیریت یکپارچه در این حوزه باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خامسی: آمار وزارت جهاد درباره مصرف آب کشاورزی را قبول نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خامسی: آمار وزارت جهاد درباره مصرف آب کشاورزی را قبول نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید